logo
Müşterilerimizi uzun vadeli ortaklarımız olarak görürüz. Bu yüzden müşteri memnuniyeti bizim birinci önceliğimizdir. Dolayısı ile birinci stratejik hedefimiz, müşterilerimizin sadakatlerini hak etmek ve kazanmaktır.
 

Blog

Anasayfa / Makale  / Lokman Hekim Kimdir?
lokman_hekim

Lokman hekim bütün doktorların üstadıdır. Tüm çiçekler ve otların özelliğini bilir ve ona göre ilaç yaparmış. Efsanelere göre Lokman hekim ölümsüzlük iksirini bulmuş ve formülünü kaybetmiştir. İnanışlar iksirin yazdığı şişeyi köprüden geçerken düşürmüş veya yazdığı kağıt yağmurda ıslanmış ve kaybetmiş demiştir. Bir rivayete göre ise Allah’ın emri ile Cebrail A.s tarafından yok edilmiştir. Lokman hekim nedir? diye sorarsanız bütün çiçeklerin ve bitkilerin dilinden anlayan kişidir. Lokman hekim bir eczacı ve doktormuş. Dükkanında her hastalığın şifası olacak ilaçlar bulundururmuş. Lokman hekim Arabistan da umman tarafında yaşamıştır.

lokman-hekim-kimdir

lokman-hekim-kimdir

Alternatif tıp

Lokman hekim nedir diye soranların aldıkları yanıtlar kişileri alternatif tıp nedir sorusuna yönlendirmektedir. Alternatif tıp tedavisi bulunamayan kronik hastalıklarda tıbbın haricinde farklı tedavi yöntemleri uygulanmasıdır. Alternatif tıp geleneksel bitkiler ve doğal çiçeklerin hastanın tedavisinde kullanılmasıdır. Alternatif tıp tamamlayıcı bir tıp olarak bilinmektedir. Genel olarak bitki kaynaklı ilaçlar ile yapılmaktadır. Lokman hekim nedir denilince cevap olarak alternatif tıbbın kurucusu ilk hekim akla gelmektedir.

Modern tıbbın çözemediği sorunları bitkisel yollarla çözmeyi amaç edinen tıp birçok kişiye fayda sağlamıştır. Homeopati, nöral terapi, akupunktur, refleksoloji, proloterapi-mezoterapi, manyetik alan tedavisi, aile dizimi, hipnoz, manuel terapi, fitoterapi, ozon tedavisi gibi dalları mevcuttur. Akupunktur Çin deneyiminden yola çıkarak geliştirilmiş vücuttaki bazı noktalara batırılan iğneler ile yapılmaktadır. Batırılan iğneler bedenin enerji akışını düzenler ve hastalıklara çözüm bulur. Refleksoloji; ayak tabanında bedeni yansıtan noktalara masaj yaparak o organların hastalıklarını çözmeye odaklanmıştır.

Alternatif tıp tedavileri bazen modern tıpçılar tarafından reddedilmiştir. Çünkü bazı ilaçların faydalı olduğu ispatlanamamıştır. Alternatif tıpta kullanılan ilaçların yan etkileri olabilmekte bazı hastaları öldürebilmektedir. Bitki ilaçları bazı kişileri zehirlemekte bazı kişilerin ise böbreklerinde problem yaratabilmektedir. Alternatif tıp adı altında piyasaya sürülen bazı ürünler sahte olduğu için zehirlenmeler yaşanmaktadır.

Alternatif tıp ürünleri kullanılmadan önce etkisi ve başarısı, ürünle ilgili haberlerin doğruluğu, tedavinin modern tıpta tedavi edilip edilmediğine dikkat edilmelidir. Ülkemizde bitkisel ürünler almak için Sağlık bakanlığından ruhsat almış yer bulma zorunluluğu yoktur. Bitkisel ürünler ilaç kabul edilmemektedir. Sonuç olarak alternatif tıp kullanılacak ve bu tür ürünlere başvurulacaksa güvenliği araştırılmalıdır.

Yorum Yapın